DÜĞÜN KONSEPTLERİ

Düğün Konseptleri

Düğün Konseptlerine Göre Tarzlar

Neden düğün konseptleri ? Düğün denince akla gelen davul zurna olur genelde. Siz ezberleri bozmak istemez misiniz? Neden sıradan bir düğün yerine birbirinden farklı çeşit çeşit konseptlerde düğünler olmasın ki. Zarif, eğlenceli, mütevazı yada bir o kadar gösterişli, şaşalı bir düğün. Gelenleri kıskandıracak, gelmeyenleri kaçırdıklarına pişman edecek bir düğün planlayın.

Konsept belirlemek için kendinize birkaç soru sorun. Örneğin;

Tarzım ne ? Spor, sade, şık, bohem ve daha bir çok tarzdan birisine karar verin. Sonraki sorunuz ne tür mekanlardan hoşlandığınız olmalı. Doğadan mı, lüks mekanlardan mı, yemekli mi? yoksa yemeksiz mi? Gibi bir çok seçenek mevcut bunlara göre bir konsept belirlediğiniz an zaten düğününüz hazır. Gelinliğinizden ayakkabınıza, saçınızdan tokanıza hangi tarzda alacağınız belli olur.

Bohem Tarzında Bir Düğüne Ne Dersiniz?

Orman içinde nude renkli çiçeklerin olduğu ahşap masalarla donatılmış hoş bir düğün olurdu. Işıklandırmaların büyük ampullerle sarı ışık saçtığı çevrede romantik bir dans etmek sizin için unutulmaz olacaktır. Ayrıca süslemelerinizde makrom ipleri tercih ederseniz çok farklı bir hava katabilirsiniz. Bohem tarzına uygun süslemeler rüya kapanları, çiçekler, sade ve zarif bir gelinlik, babet tarzı bir ayakkabı çok uyumlu bir bütünlük yaratır.

Eğer böyle bir konsept seçtiyseniz doğayla uyumlu bir makyaj yapabilirsiniz.  Kahve ve turuncu tonlu bir makyajla doğayla uyumu yakalayabilirsiniz. Gelinliğinizde dantelleri tercih edin. Sade şık ve minimal dantelli bir gelinlikle bohem bir ortamda zarafetinizle yürüyeceksiniz. Bir diğer alternatif ise dökümlü bir gelinlik tercih etmeniz olacaktır. Düğün planlarken bu tarz araştırmalar yapabilir veya bir firmaya danışabilirsiniz. Öneri Firmamız Düğün Burada 🙂

80’ler ve 90’lara Yoluculuk Edin

80’ler ve 90’ları örnek alın. Şeftali ve pembe tonda güllerle çevreyi donatabilirsiniz.  Dekorda şeftali, pembe tonlarını tercih ederken, mekanda mumların sarı ışığından yoksun olmayın. Unutmayın o dönemin gerçekliği her zaman çiçeklere yansımıştır. Çiçekleri yapay yerine canlı olmasına özen gösterin. Gelinliğinizde tüllere yer verebilirsiniz. Çok kabarık olmayan bir gelinliğin işlemleri ile baş döndürecek güzelliğe kavuşun.

Bahçede Düğün Neden Olmasın?

Evinizin yada her hangi bir yerin bahçesinde düğününüzü yapabilirsiniz. Botanik temalı bir düğün düşünüyorsanız bu size göre. Bahçenizi yeşilliklerle donatın ve adeta amazon ormanlarında geziyormuş gibi bir his verin.

Yüksek ağaç masalarla ağırlayın misafirlerinizi. Tam bir doğanın içinde hissetmelerini sağlayın. Çiçekler yerine bol yeşillikli yapraklarla donatın.

Bu konsepte uygun gelinlikler ise kısa olanlardır. Kısa bembeyaz bir gelinlik tercih edin. Tüllü veya askılı gelinliklerle yeşilliklerin arasında mükemmel görüneceksiniz.

Sahil Esintili Düğün Deniz kenarında denizin yumuşak esintisi teninizi okşarken dans etmek sizce de güzel olmaz mıydı? Günün her saatinde farklı bir duygu yaşatan kumsal kenarında mutluluğa imza atacaksınız. Ancak bizim önerimiz gün batımı düğünü olurdu. Misafirleriniz güneşin kızıllığının denizin mavisiyle bütünleştiği manzaradan gözlerini alamayacaklar.

Böyle bir düğünde size gelinlik önerimiz saten gelinlik modelleri olacak. Saçlarınızı salık bir model yapmanız konseptle uyumunuzu arttırır. Böyle bir düğünde ayakkabı önermiyoruz.  Ancak düğün girişinde mutlaka bir bantlı ayakkabı tercih edin.

Sizler için en güzel düğün konseptleri hakkında bilgi verdik. Sıradan düğünlerden uzaklaşıp yaratıcı ve farklı düğünlere adım atmanın zamanı geldi. Düğün mekanları araştırıyor ancak bulamıyorsan buraya tıkla.

Yorum Gönderin