Düğün Mekanını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Hayatınızdaki en önemli günlerden birisi olan düğününüzde yapmanız gereken birçok detay bulunmaktadır. Yapılması gereken işler arasında bazıları diğerlerine göre daha önemlidir. Bunlar; düğün mekanının seçilmesi, gelinlik ve damatlığın belirlenmesi, misafirlere ikram edilecek yiyeceklerin en önemlisi de pastanın tespiti gibi faaliyetlerdir. Yeni evlenecek tüm çiftler düğün günlerindeki tüm detayların kusursuz olmasına önem vermektedir. Düğünler için önemli kalemler arasında yer alan mekan seçimi ise düğünün nasıl geçeceğini belirleyen ana unsurlardan birisidir.

 

Bu nedenle mekan seçiminin düzgün yapılması sonradan pişman olmanızı engelleyecektir. Düğün mekanınız ister bir salon olsun, ister bir plaj, isterse bir bahçe seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu püf noktalarına dikkat ederek sizin için en ideal mekanı tespit edebilirsiniz. İşte düğün mekanınızı seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar:

Düğün Mekanı Seçmek

Düğün denildiğinde gelin ve damattan sonra akla ilk gelen davetlilerdir. Düğün mekanınızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur davetlilerinizin sayısıdır. Davet edeceğiniz kişilerin sayısına uygun bir mekan seçmeniz düğününüzün düzgün şekilde geçmesi için önemlidir. Küçük bir mekanda davetlileriniz ayakta kalabilir ya da büyük bir mekanda düğününüze kimse gelmemiş izlenimiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Eğer düğününüzü yemekli yapmayı düşünüyorsanız, çıkarılan yemeklerin davetli sayısına eşit olmasına dikkat etmelisiniz. Düğünden birkaç saat önce siz ya da yakınlarınızın yemekleri kontrol etmesi, menünün eksiksiz olduğundan ve misafir sayısına yeteceğinden emin olması önemlidir. Bunun yanında eğer içki ikram etmeyi düşünüyorsanız, içkilerin menüye dahil olup olmayacağından emin olmanız yerinde olacaktır.

Düğün Mekanı Seçerken Dikkat Unsurları

Eğer bir organizasyon firması kullanacaksanız, firmanın yapacağı konseptin hayallerinizdeki gibi olacağından emin olmak için firmayı sık sık denetleyin.Düğün mekanınız eğer açık havada ise hava muhalefetine maruz kalma durumunuzu her zaman göz önünde bulundurun ve ikinci bir alternatif mekan ayarlayın. 5. Mekanı seçerken yerinde görün. Mekanda gerçekleşen başka törenlerin internet üzerinden fotoğraflarını inceleyin.Mekanın elektrik kesintisi olması halinde jeneratörü var mı bunu öğrenin.

 

Düğün mekanının temizliğinden ve yeterince havalandırılan bir yer olduğundan emin olun. Eğer kış ayındaysanız, mekanın yeterli ısıtmasının olup olmadığını sorgulayın. 8. Mekanınızı kiralarken konuştuğunuz her şeyi mutlaka belgeleyin. Mekanla sözleşme yapmak bunun için en kestirme yoldur.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir